Portal informacyjny Podkategoria: Portal informacyjny

Sortuj po:

 • Tarnowskie Góry »

  Co region to obyczaj. Co miasteczko to...? Tarnowskie Góry: historia, specyfika i ciekawostki

  Tarnowskie Góry to miasteczko leżąca w południowo-zachodniej Polsce, w województwie śląskim, kilkadziesiąt kilometrów od Gliwic i Katowic.

  Miejscowość powstało w 1526 roku przez księcia opolskiego Jana II Dobrego. Przeszłość Tarnowskich Gór słynie z odkrycia rud srebra oraz ołowiu. Legenda rozgłasza, że bryłkę kruszcu srebronośnego jako pierwszy odkrył chłop Rybka koło roku 1490.

  Tarnowskie Góry posiadają mnóstwo atrakcji turystycznych.

  Zapewne zaliczyć do nich trzeba Kopalnia Srebra. Jako jedyna w naszym kraju pozwala wizytowanie w podziemiach, które kiedyś były miejscem kruszców srebrnonośnych. Trasa tejże kopalni jest na głębokości czterdziestu metrów i posiada długość 1700 metrów, ma kształt trójkąta o wierzchołkach 3 szyb: ''Anioł'', ''Żmija'' oraz ''Szczęść Boże”. Kopalnię odwiedzać umożliwiono od piątego września 1976 roku.

  Należałoby jeszcze wspomnąć o Kompleksie Zamkowym znajdującym się w dzielnicy Tarnowskich Gór, zatem w Tarnowicach Starych. Jest to jeden z najstarszych zabytków Górnego Śląska, jaki został stworzony w stylu budownictwa renesansowego.

  Tarnowskie Góry posiadają wielki zasób atrakcji turystycznych, w jakich historia odgrywa zasadniczą rolę.

  Data dodania: 02 06 2017 · szczegóły wpisu »
 • Częstochowa »

  Portale internetowe są popularną formą otrzymywania wiadomości bez wychodzenia z domu. Można w prosty sposób dowiedzieć się co dzieje się teraz w Twoim mieście. Klasyczne media zapewne potrzebują większa ilość czasu i kapitałów. Zaś w nowych środkach przekazu, ażeby móc wyszukać najświeższe wiadomości z regionu starczy posiadać net i zajrzeć na odpowiednią stronkę. Portal czestochowa. cz pozwala na znalezienie sporej ilości wiadomości z tegoż miasta, z poszczególnych dziedzin. Można tutaj wyszukać takowe działy jak: kultura oraz rozrywka, Jasna Góra, sport, aktualności, polityka lokalna i ocena radnego. Jest wyjątkowo dużo artykułów takowych jak Reforma edukacji w Częstochowie, Częstochowa bezpieczna dla seniorów, 20 lat czuwań nocnych w amerykańskiej Częstochowie lub nawet, , Potop" w Częstochowie. Należałoby podkreślić, że jest to także niezwykle ciekawy sposób na to, by móc uczestniczyć w życiu Twojego miasta, bowiem prócz komentarzy pod określonymi artykułami możesz ocenić prezydenta i radnych. Zachęcamy do obejrzenia portalu czestochoowa. cz.

  Data dodania: 31 05 2017 · szczegóły wpisu »
 • Gmina Herby »

  Praktycznie każdy obszar ma swą specyfikę, historię, ciekawostki krajoznawcze i aktualne wiadomości. Dzięki serwisom internetowym można w szybki oraz przyjemny sposób poznać określone miasto, powiat czy województwo. Jest to na pewno dobra metoda na pozyskanie informacje nie tylko dla mieszkańców konkretnego regionu, lecz także i osób, jakie chciałyby kiedyś przyjechać w celach turystycznych lub może zamieszkać. Należałoby zaznaczyć, iż portale internetowe są podzielone na działy tematyczne co sprzyja szybsze zdobycie wiadomości. O Gmina Herby niezwykle dużo można dowiedzieć się na gminaherby. pl. Są tam takowe materiały jak Wybory na wójta już 23 kwietnia. Na razie czworo kandydatów! bądź także Iwona Burek komisarzem gminy Herby. Pod każdym jest opcja umieszczenia komentarza. Istotne jest też to, że ciekawostki z gminy znajdują się w odpowiednich działach. Na portalu gminaherby. pl jest ich pięć. Należą do nich: wiadomości, kultura i rozrywka, sport, galeria oraz oceń radnych. Portale są na pewno jedną z nowoczesnych form na uzyskiwanie informacje dokładnie w parę chwil.

  Data dodania: 02 06 2017 · szczegóły wpisu »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Portal informacyjny

(11)

Portal informacyjny - nowa strona:

Adres: